sadsad x
asdasd
GÜMÜŞ TAKILARI DOĞRU KOMBİNLEME İPUÇLARI

GÜMÜŞ TAKILARI DOĞRU KOMBİNLEME İPUÇLARI

29 Ağustos 2022

Kadınlar genellikle kolye, tektaş yüzük gibi gümüş takılar tercih derken; erkekler daha çok gümüş yüzük satın alıyor. Özellikle büyük, taşlı ya da motifli erkek yüzükleri adeta erkekler arasında özel bir anlam taşır hale gelmiş. Turalı, bayraklı ya da simgeli diğer motiflerin yer aldığı büyük erkek gümüş yüzükler oldukça popülerdir. Bizler de sizlere bu yazımızın devamında kadın erkek fark etmeksizin gümüş takılarınızı nasıl kombinlemeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

 

 

 

Gümüş Takı Kombinleri Nasıl Yapılır?

Sade giysilere dahi farklı bir hava ve estetik görünüm kazandıran gümüş takılar, oldukça sık tercih edilmektedir. Bileklik, küpe, halhal, yüzük, kolye en sık görülen gümüş takı çeşitlerindendir. Modacılar tarafından yapılan kombin önerilerinde de gümüş takıların sade giysiler ile kombinlenmesi gerektiğidir ki bu sayede giysi arka planda fon olarak kullanılırken asıl yıldız parça olan gümüş takıların ön plana çıkmasıdır. Bu sayede düz ve sıradan giysilerinizi şık gümüş takılar ile kombinleyerek özel davet ve düğünlere rahatlıkla katılabilirsiniz. Aynı zamanda düz, koyu renkli ve desensiz giysiler ile kombinlenen gümüş takılar daha dikkat çekici hale gelecektir.

 

Gümüş takı kombinlerinde giysilerin önemi büyük olduğu kadar gümüş takıların biçimi ve boyutu da bir o kadar önemlidir. Günlük kombinlerde ihtiyacınıza ve yaşam rutininize uygun küçük boyutlu daha minimal takılar tercih edilirken, akşam buluşmalarında ve özel günlerde daha büyük ve iddialı gümüş takılar tercih edilmelidir. Örneğin gündelik hayata daha küçük taşlı ya da sade gümüş küpeler uygun görülürken, katıldığınız bir davette daha büyük taşlı ya da sallantılı gümüş küpeler uygun olacaktır. Gümüş takıları diğer aksesuarlar ile; atkı, eldiven, fular vs. gibi ürünler ile destekleyebilir ve gümüş takınızın estetik görünümüne katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

                                

Gümüş Rengi Nasıl Kombinlenir?

Gümüş renkli takılara en çok uyan renkler arasında siyah, lacivert, bordo ve yeşil gibi koyu renkler yer almaktadır. Bunun sebebi de açık bir renk olan gri rengi patlatmak ve vurgulamak için koyu bir arka fon zemin olarak seçilmelidir. Bu sayede koyu giysilerinizin üzerine taktığınız gümüş takılar daha göz alıcı ve belirgin hale gelecektir. Aynı zamanda koyu renkli giysilerinizin desensiz ve sade olması gümüş takıların daha ön plana çıkmasını ve star parça olmasını sağlayacaktır.

 

Gümüş takı kombini yapar iken kullanacağınız gümüş takının kıyafetiniz ile uyumlu olması gerekir. Örneğin sallantılı küpe takmaktan hoşlanan kişiler kışın uzun atkılar kullanabilir. Kısa saçlı kadınlar daha küçük gümüş küpe tercihinde bulunabilir. Gümüş takı kombinlerinde saat, bileklik, küpe, yüzük, kolye ve halhal gibi takı çeşitleri bulunmaktadır. Son yıllarda moda olmuş ve en çok tercih edilen gümüş takı modelleri şu şekildedir;

 

 

l Hayalet gümüş kolyeleri,

 

l Zirkon taşlı gümüş küpeler,

 

l Çiçek motifli gümüş küpeler,

 

l Nano taştan yapılan gümüş küpler.

 

 

Gümüş Kolyeler ile Kombin Nasıl Yapılır?

Gümüş kullanımı milattan önceki zamanlara kadar uzanan köklü bir geçmişe sahip olduğundan dolayı zaman ile değişim geçirdiği ve farklı formlarda kullanıldığı görülmüştür. Bu değişim özellikle gümüşün işlendiği formda karşımıza çıkar. İlk zamanlar pratik ev araç gereçleri elde etmek için şekil verilen gümüş; daha sonrasında değerli bir yatırım madeni, sonrasında da şıklığın nişanesi olan takı formunu almıştır. Takı olarak gümüş, gün geçtikçe farklı tasarımlar ile estetik zevk kazanmış ve basit bir halka yüzükten daha komplike ve şık tasarımlara evirilmiştir.

 

Gümüş kolyeler ise en sık tercih edilen gümüş takı formları arasında yer alıştır. Tasarımında farklı taşlar ve motifler kullanılarak kombin edilen gümüş kolyelerde genellikle; Akik Taşı (Ateş taşı ya da gezegen taşı), Yakut Taşı, Zümrüt Taşı, Sedef Taşı, Topaz Taşı, Yeşim Taşı, Ametist Taşı, Safir Taşı, Oniks Taşı, Turkuaz Taşı tercih edilmektedir. Bu renkli taşlar ile kombin edilen gümüş kolyelerin rose gold (pembemsi gümüş), gri, beyaz renklerde seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin yeşil zümrüt taşını ön plana çıkarmak isteyen tasarımcıların genellikle orijinal gümüş grisi zincirleri kullandığını görebiliriz.

 

 

                            

Gümüş Takıların Rengini Değiştirerek Kombinleri Çeşitlendirin

Bilindiği üzere gümüş takılar farklı renklerde ve tasarımlarda üretilerek müşterilerin dikkatini çekmektedir. Bizler de sizlere bu başlık altında gümüş takınızı nasıl renklendireceğinizi ve tamamı ile farklı bir görünüme kazandırabileceğinizi paylaşacağız. Gümüş takılarınızı renklendirmeye geçmeden önce gümüş takınıza gelebilecek herhangi bir değişim ve hasarı göze almanız gerekmektedir. Zira kaplama takınıza bir miktar da ola geri dönülemez bir etkide bulunacaktır.

 

 

l Öncelikle gümüş takınızın üzerindeki fazla tortuları temizlemek adına parlatma işlemi yapmalısınız. Evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz; sirke, tuz, limon, karbonat ya da diş macunu gibi malzemeler ile bu işlemi yapabilirsiniz.

 

l Gümüş takınızı parlatma işlemini sabır ve başarı ile tamamladıktan sonra 1 gün ara vermek takınız için daha sağlıklı olacaktır.

 

l Daha sonrasında rodaj adı verilen gümüş takı kaplama işlemi yapan yetkili ve güvenilir markalar ile gümüş takınızı farklı bir renk ile kaplayabilirsiniz. Bu sayede yeni gümüş takı almadan yalnızca kaplama yaparak kombinlerinizi farklılaştırabilir ve yeni kombinler yapabilirsiniz. Örneğin beyaz kaplama ile gümüş takınızı daha koyu renkli giysileriniz ile kombinleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.