sadsad x
asdasd
YENİ YIL İÇİN GÜMÜŞ TAKI MODA TRENDLERİ

YENİ YIL İÇİN GÜMÜŞ TAKI MODA TRENDLERİ

23 Mart 2022

Yeni Yıl İçin Gümüş Takı Moda Trendleri Nelerdir? 2022

2022 yılına girerken tüm gözler moda sektöründe yer alacak yeni trendler çevrilmiştir. Modanın kalbi olan aksesuar ve takılar ise yeni trendler ile tekrar şekillenmiştir. Takı tasarımlarında çokça tercih edilen gümüş madeni, trendlere ayak uydurmuştur. Yeni yılda moda olan gümüş takı trendleri ise şu şekildedir:

 

l Yaka Kolye: Tasma kolye formu ilk olarak 2015 yılında moda sektöründe yerini almıştır. Zamanla moda sektöründeki değişim sayesinde trend değişmiş ve tasma kolyeler ışıltılı taşlar ile süslenmeye başlanmıştır. Günümüzde daha büyük ve daha ayrıntılı yaka kolyelerine yer verilmeye başlanmıştır. Bu tür gümüş kolye modelinde birbirine bağlanan şeritlerde farklı tasarımlara ve katmanlara rastlanma imkanına bulunmaktadır.

l Gerdanlık Kolye: Yeni yıla özel gümüş takı trendlerinde en önemli gümüş takı modellerinden bir diğeri de gerdanlıktır. En yaygın olarak kullanılan gerdanlık kolyesi türünde ham madde olarak tamamı ile gümüş kullanılmamasına rağmen, birçok gerdanlık malzemesi kullanılabilir. Gümüş gerdanlıklar her çeşit, şekil ve stile uygun olarak tasarımcılar tarafından yorumlanır ve kişisel hale getirir.

l Bileklik: Şık bileklikler bu yeni yılda da hala trend takılar arasında yerini korumaktadır. Zamansız ve herkesin beğenisini kazanan gümüş bileklik modelleri anlamlı, çekici ve az maliyetli olduğundan dolayı müşteriler için ilk tercih edilen takı modellerinden biri olmaktadır.

l Kulak manşet: Yeni yeni üretilmeye ve kullanılmaya başlanan kulak kelepçeleri bu yıl da moda sektöründe var olmaya devam ediyorlar. Kulak manşetleri, kulaklarını delmek istemeyen müşteriler için gayet uygun bir aksesuar seçeneğidir. Farklı zevk, tarz ve görünüm için kulağın farklı bölümlerine gümüş kulak manşetleri takılabilir.

 

                               

Yeni Yıl İçin Gümüş Takıları Nelerdir? 2021

2022 yılına yeni girdiğimiz bu dönemde yeni tasarımların yanı sıra 2021 yılında moda olmuş ve sıkça tercih edilen modeller de halen önemini korumaktadır. 2021 yılında popüler olan gümüş takı trendleri ise şu şekildedir:

 

l Gümüş Zincirler: Altın ya da gümüşten üretilen çift zincir 2021’nin en popüler trendleri arasında yer almaktadır. Pek çok ünlü tasarımcıların mücevher koleksiyonları arasında yer alan altın ya da gümüş çift zincirler her yaştan müşteriye hitap etmektedir. Birbirine geçmeli şekilde tasarlanan gümüş zincir hem kolyelerde hem de bilezik ve küpelerde tercih edilmekte. Bu minimal tasarım harikası olan gümüş zincir kolyeler, kombinlere zariflik ve şıklık katmaya 2022 yılında da devam edecektir.

l Değerli Taşlara Sahip Tılsım Bilezikler: Yakut, zümrüt, safir ve akla gelen diğer değerli taşlar kullanılarak üretilen gümüş bileklikler 2021 yılının mücevher trendleri arasında bulunmakta. Değerli taşlar kullanılarak üretilen her mücevhere zengin bir görünüm kazandırılır. İster küpe ister yüzük olsun, bu değerli taşlar kararınca kullanılmalıdır. Bu taşlar gümüş aksesuarların tamamında odak noktası olmaktadır.

l Sterling Gümüş Takılar: Sterling gümüş olarak adlandırılan aksesuarlar hemen hemen her zaman için takı camiasındaki en popüler malzemelerden olmuştur. Bu sene ve önümüzdeki senelerde gümüş en iyi ve rağbet görülen yıllarından birisini yaşayacaktır. Kullanım kolaylığı, şıklığı ve sade görünümü ile gümüş takılar her mevsime, kombine ve yaşa uymaktadır. Aynı zamanda gümüş kolyeler 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da en çok tercih edilen parçalar arasında yer alacaktır.

l Uzun Uçlu Kolyeler: 2021 yılında tasarlanan takı trendleri sayesinde kolyeler artık daha büyük kolye uçları ile birlikte daha da uzamış olduklarını göstermektedir. Her ne kadar bu uzun uçlu kolyeler genellikle altından üretilmiş olsalar dahi Sterlin gümüşten yapılmış olan çeşitli örnekleri de mevcuttur.

l Birbirine Uymayan Küpeler: Birbirinden farklı ve birbirine uymayan küpeler sayesinde müşteriler kendine özgün bir stil oluşturabilmektedir. Küpeler temel olarak altın, gümüş ve değerli taşlardan üretilmektedir. 2021 yılında trendlere giren bu takı trendinin kilit noktası ise her iki kulakta birbirinden farklı tasarlanmış küpelere sahip olmaktır.

                                

 

Popüler Gümüş Takı Setleri

Takım olarak aksesuar kullanmayı seven müşteriler için oldukça cazip olan gümüş takı setleri, internet üzerinden ya da mağazalar aracılığı ile satışa sunulmaktadır. Birbirleri ile uyumlu olarak tasarlanan ve birbirini tamamlayıcı özelliğe sahip gümüş takı setleri birçok çeşit ve tasarımda üretilmektedir. 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da müşterilerin zevkine ve modaya uygun tasarımlar ile sergilenen gümüş takı setleri en az ikili takımlardan oluşmaktadır.

 

İkili, üçlü ve dörtlü takımlar halinde oluşturulan setlerin yanı sıra kişiye özel setler de oluşturmak mümkün. Gümüş takı setleri içerisinde kolye, bileklik, küpe, yüzük ve özel tasarım aksesuarlar yer alabilmektedir.

 

 

 

Yeni Yıl İçin Gümüş Kolye

Yeni yıl dendiğinde akla gelen simgeleşmiş renk kırmızıdır. Bundan dolayı kırmızı taşlı tasarımlara ağırlık veren firmalar, gümüş kolye üretimlerinde renkli taşlar kullanmayı tercih etmektedir. Yeni yıl hediyesi amacı ile başvurulan ilk gümüş takı çeşidi de kolyedir. Kırmızı, yeşil, mavi ve daha nice renkler de tasarlanan gümüş kolyeler ile hemen hemen her zevke uygun gümüş takı modeli bulunmaktadır.

 

Sadeliği tercih eden müşteriler gümüş zincir kolyeleri, gösteriş ve ışıltıyı tercih eden müşteriler ise taş süslemeli gümüş aksesuarları incelemektedir. Sizlerin zevkine uyan modeller nelerdir?

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.