sadsad x
asdasd
ONLİNE ALIŞVERİŞTE GÜMÜŞ TAKI İPUÇLARI

ONLİNE ALIŞVERİŞTE GÜMÜŞ TAKI İPUÇLARI

17 Mart 2022

Teknolojik gelişmeler, insan yaşamının her alanında değişiklik meydana getirdiği gibi özellikle alışveriş sektörüne de yepyeni bir soluk getirmiştir. Alışveriş mağazalarının ve şirketlerinin hemen hemen tamamının internet üzerinden satış yapmaya başlaması ile birçok sektör de online mağazacılığa ayak uydurmak durumunda kalmıştır. Bu sektörler arasında takı ve aksesuar sektörü de yer almaktadır ve her geçen gün gelişen teknolojik şartlara uyum sağlamaya çalışmaktadır. Ancak diğer sektörlere nazaran orijinallik ve güvenilirlik konularında müşterilerin daha temkinli olması sonucu bizler de bu yazımızda “Online Alışverişte Gümüş Takı İpuçları” hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

 

                                

Online Alışverişte Gümüş Takılar İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yediden yetmişe kadın, erkek, çocuk, genç ya da yaşlı fark etmeksizin herkesin beğenisini kazanan gümüş takı modelleri oldukça çeşitli ve zengindir. Değişen alışveriş anlayışına uyum sağlayan takı ve aksesuar sektöründe online gümüş takı alışverişi yapmak isteyen müşterilerimiz için dikkat edilmesi gereken hususları listeledik. “Online Alışverişte Gümüş Takılar İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?” sorusunun cevabı şu şekildedir:

 

l Gümüşün Ayar Bilgisinin Yer Alması Gerekir: İnternet üzerinden gümüş ya da gümüş takı satın alırken gümüşün ayar bilgisinin tanıtım detaylarında yer verilmiş olması oldukça önemli bir mevzudur. Gümüş ayar bilgisi sayesinde gümüş içerine hangi oranlarda alaşımlar eklenmiş bilgisine ulaşabiliriz.

l Gümüş Takılarda Tercih Edilen Taş Çeşitlerine Dikkat Edin: İnternetten gümüş satın alırken tarzınıza en uygun tercihi yapabilmek adına gümüş takılar üzerinde kullanılan taş türlerinin kesim, renk, karat ve cins bilgilerine dikkat etmeniz gerekebilir.

l İnternetten Gümüş Takı Alırken Göz ve Ten Renginize Uymasına Önem Verin: Fiziksel özelliklerinizle uyum içerisinde olan gümüş takı tasarımları ile zarif ve şık görünmeniz oldukça mühimdir. Örneğin yeşil göz rengi için internet üzerinden gümüş aksesuar alışverişinizde yeşil kristal taşlar ile birlikte parlak ve saf gümüş kullanılan bileklik, küpe, kolye, gerdanlık tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Esmer ya da beyaz ten için ise klasik parlak ve açık gri renkli gümüş takılar tercih edilebilir. Sıra dışı yeni tasarımlar arayan müşteriler ise gümüşün rose tonunda tasarlanan gümüş takı modellerine göz atabilir.

                                 

Gümüş Takı Modelleri Nasıl Seçilir?

Gümüş takı seçimi oldukça hassas bir konudur ki gümüşün sahte ya da orijinal olduğunu fark etmek çoğu zaman uzmanlar tarafından dahi oldukça zordur. Gümüş aksesuar seçerken herhangi bir sorun yaşamamak adına mutlaka güvenilir ve alanında uzman gümüş satıcılarından alışveriş yapmak gerekir. Gümüş takı alışverişinde öncelikle imitasyon olup olmadığına dikkat edilmelidir ki imitasyon olanlar tam gümüş rengi, gerçek gümüşler ise mavimsi gri bir renge sahiptirler. Aynı zamanda gümüş takı alır iken mutlaka patent numarası ve ayarı incelenmelidir, ülkemizde 800, 900 ve 925 ayar gümüş üretilmektedir ve en kalitelisi 925 ayardır.

 

Gümüş takı seçilirken hemen hemen herkesin şikâyet ettiği ve dikkat etmesi gereken diğer husus da kararma özelliğidir. Ne yazık ki, gerçek gümüşün kararma özelliği bulunmaktadır. Ancak gerekli bakımlar ile bu kararma sorunu çözülebileceğinden endişe etmemek gerekir. Özet ile eğer satın aldığınız gümüş takı belli bir süre ardından kararma yapıyorsa satın aldığınız o ürün gerçek bir gümüşten üretilmiş demektir.

 

Gümüş alışverişinde değinilmesi gereken bir diğer mevzu ise gümüşün ağırlığıdır. Gümüş elementi belirli bir ağırlığa sahiptir ve bu ağırlık takı işlenip şekil aldığı taktirde dahi değişmez. Özetle gümüş takı her ne şekilde ve formda olursa olsun her zaman ele alındığında fark edilir bir ölçüde olacaktır. Bu şekilde sahte gümüş takılardan ayrım yapılabilir.

 

Gümüş Takı Setleri Nelerden Oluşur?

Gümüş takı setleri ya da gümüş takım modelleri yaygın olarak üçlü kombinler ile gruplandırılır. Bu üçlü kombin içerisinde; gümüş kolye, küpe ve yüzük yer alır. İkili, üçlü ve yahut da bazen dörtlü olarak gümüş takı setleri oluşturmak mümkün. Gümüş takı setleri, tam takım şeklinde aksesuar kullanmayı sevenler için mükemmel bir gümüş takı seçeneğidir.

 

İkili setler içerisinde gümüş kolye, gümüş küpe, gümüş yüzük ya da gümüş bileklik kombinler yer almaktadır. Gümüş setler hem kullanım aşamasında hem de üretim aşamasında genellikle taşlı olarak tercih edilmektedir. Erkekler ise set kullanmamakta, daha çok gümüş erkek yüzük modelleri ile ilgilenmektedir. Erkek ve kadın çift takı modellerinde ise genellikle gümüş alyans tercih edilmektedir.

Online Alışverişte Gümüş Takı Nasıl Alınır?

İnternet üzerinden gümüş takı satın almak isteyen müşterilerimize dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdikten sonra güvenli bir şekilde “Online Alışverişte Gümüş Takı Nasıl Alınır?” sorusunu aydınlatmak gerekir. Bu süreçte aşağıdaki adımları izlemeniz oldukça önemlidir:

  •  Öncelikle alışveriş yapacağınız internet sitesinin güvenilir olduğundan emin olmak için sayfa uzantısına, sayfa düzenine ve kurumsal yapılanmasına dikkat edin. Aynı zamanda satış sonrası destek, müşteri hizmetleri ve orijinallik konusunda paylaşılan bilgileri ve kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.
  • Beğendiğiniz gümüş takı modeline ait ayar bilgisi, orijinallik ve garanti belgesi gibi evrakları kontrol ediniz.
  • Ödeme yönlendirmesinde kullanılan bağlantının güvenli olduğuna dikkat ediniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.