sadsad x
asdasd
ONUN İÇİN MÜKEMMEL BİR GÜMÜŞ YÜZÜK SATIN ALMA REHBERİ

ONUN İÇİN MÜKEMMEL BİR GÜMÜŞ YÜZÜK SATIN ALMA REHBERİ

11 Nisan 2022

Gün geçtikçe daha da popülerleşen ve aynı zamanda yatırım aracı olarak da görülen gümüş ve gümüş yüzük sektörde yeni tasarımlar ile yerini korumaktadır. Özel günlerde ve doğum günlerinde hediye etmek için satın alınan gümüş yüzüklerin hususi bir anlamı bulunmaktadır. Bizler de sizlere bu yazımızda rehberlik etmek ve onun için en anlamlı ve hususi olan gümüş yüzüğü tercih etmeniz adına yardımcı olacağız.

 

                                     

Gümüş Yüzük Erkek Modelleri Nelerdir?

Erkek yüzük modelleri genellikle gümüş ve çelik gibi sert materyallerden üretilir. Sağlamlığı, estetik görüntüsü ve değerli olmasından ötürü daha çok tercih edilen erkek gümüş yüzükleri birçok çeşitte ve tarzda üretilerek müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Erkek gümüş yüzükleri 925 ayar gümüş madeninden üretilerek genellikle kişinin giyim ve yaşam tarzlarına uygun olarak taşlı ya da taşsız yüzük modellerinden oluşmaktadır.

 

Kadın gümüş yüzüklerine kıyasla daha geniş ve büyük olan erkek gümüş yüzüklerin tasarımında taşsız, orta boy yüzüklerde simge ve motifler ön plana çıkar; büyük boy ve taşlı yüzüklerde ise simge motifler daha geri planda tutulmaktadır. Sizlerde hediye alacağınız partnerinizin beğenisini göz önüne alarak taşlı ya da taşsız, motifli ya da sade gümüş yüzükler tercih edebilirsiniz. Taşsız yüzüklerde çoğunluk ile Türk, Osmanlı, Selçuklu ve Kayı boyu motifleri kullanılmaktadır. Taşlı erkek gümüş yüzüklerinde ise, doğal taşlar kullanılarak süslenmiş yüzüklerdir, bunların başında sedef, oniks, mine, akik ve kaplangözü taşları gelmektedir.

 

 

 

Gümüş Yüzük Kadın Modelleri Nelerdir?

Doğası gereği süse, ışıltıya ve takıya daha düşkün olan kadınlar için gümüş yüzük seçeneklerinde yelpaze çok daha geniştir. Özel anlamları da bulunan gümüş yüzüklerden; Tektaş, Beştaş ve Tamtur gümüş yüzüklerde genellikle orijinal gümüş rengi olan beyaz renkte tercih edilmektedir. Evlilik tekliflerinde de kullanılmakta olan kadın gümüş yüzüklerinin yanı sıra günlük hayatta da rahatlıkla takılabilecek sade gümüş yüzük modelleri mevcuttur. Bu sebepten ötürü hediye alırken hangi amaç ile gümüş yüzük takdim edeceğinizi kararlaştırmanız gerekmektedir; özel günlerde ya da evlilik teklifinde hediye edecekseniz taşlı gümüş yüzükler, günlük kullanım amacı ile hediye edecekseniz daha sade modeller tercih etmelisiniz.

 

“Onun için mükemmel gümüş yüzük satın alma rehberimizde” yer alan en önemli noktalardan biri de partnerinizin yüzük ölçüsünü bilmeniz olacaktır. Bunun için kuyumcuda ayrıntılı yüzük ölçümü yapabilirsiniz ya da böyle bir imkânınız bulunmamakta ise kişiye olan bir yüzüğü örnek olarak yanınızda götürebilirsiniz. Yüzük ölçüsüne uygun olduğu taktirde beğendiğiniz ve onun da zevkine uyan gümüş yüzük tercihinde bulunabilirsiniz. Minimal tasarımlardan, taşlı gümüş yüzüklere kadar birçok kadın gümüş yüzükleri sizleri bekliyor.

                                

Gümüş Yüzük Alyans Çeşitleri Nelerdir?

Tarih öncesi dönemlerden günümüze kadar evliliğin ve sözün simgesi olan yüzük takma geleneği, aşkın ve bağlılığın sembolü ve çiftlerin ortak olarak taktıkları takılardan olmuştur. Tek ve çift olarak satılan alyanslar, gümüş ya da altından üretilmektedir ki en yaygın olarak 925 ayar gümüşten mal edilmektedir. Gümüş yüzük alyanslar genellikle çift olarak takılmaktadır. Erkek gümüş alyansları taşsız, kadın gümüş alyanslar ise taşlı ya da taşsız olabilmektedir.

 

Bir ömür boyu evliliğe adım atarken onu en özel hissettirmek adına hediye edeceğiniz bu çift yüzüklerini seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır:

 

 

 

 

El ve Parmak Şeklinize Göre Gümüş Yüzük Seçimleri

Eğer partneriniz geniş parmaklı ise dar ve küçük taşlı gümüş yüzükler yerine geniş taşlı olanlara yönelmelisiniz zira küçük ve dar taşlı gümüş yüzükler parmaklarınızı olduğundan çok daha geniş gösterecektir. Geniş parmaklara uygun yüzükler genellikle yuvarlak, zümrüt kesim, asimetrik, oval veya dikdörtgen kesim olanlardır. Partneriniz ince parmaklı ise çok da büyük taşlı gümüş yüzükler tercih etmemelisiniz. Kemeri geniş, küçük taşlı gümüş yüzük, Prenses, zümrüt, kuşin, radyan, kalp, oval ve damla gibi birçok kesim ince parmaklara uygundur.

 

Partnerinizin elleri küçükse, yüzüğü de küçük olmalı, taşların boyutu yerine renk ve parlaklık gibi özellikleri ile küçük taşlar oldukça ilgi çekici hale getirilmelidir. Küçük ellere yakışan taşlı gümüş yüzüklerin kesimleri dar kemerli, oval, brilliant, prenses ya da kalp kesimdir. Büyük ellere sahip partnerler için standart olmaksızın dilendiği büyüklükte taş seçimi yapılabilir. Radyan, kalın kemerli, yatay markiz, prenses ya da yuvarlak taşlı gümüş yüzükler en uygun seçenekler arasında yer almaktadır.

 

Kare ellere sahip birine gümüş yüzük hediye etmek istiyorsanız da bu köşeli görüntüyü biraz yumuşatmak adına daha yuvarlak kesimlere yönlenmenizi öneririz. Prenses kesimden ziyade, oval ya da damla kesim taşlı gümüş yüzüklere yönelmek kare ellere daha feminen bir görüntü kazandıracak ve daha şık görünecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.