sadsad x
asdasd

Blog

Aksesuar Çekmecenizde Mutlaka Olması Gereken Gümüş Takı Modelleri

14 Nisan 2021

Keşfedildiği ilk çağlardan bu yana gümüş, her kültürde değerli bir metal olmuştur. Çoğu zaman zenginlik ile bağdaştırılan bu materyal, ev eşyalarından aksesuarlara kadar birçok yerde kullanılır. Popülaritesini hiç kaybetmeyen bu değerli metalden yapılan takılarda zamansız ve modadan bağımsız olup, her dönem kendine vazgeçilmez bir yer bulmuştur. Kombinlerin en önemli tamamlayıcı olan gümüş takıların bazıları kolay kullanımı ve her stile uyumu sayesinde hayat kurtarıcıdır. 

Yaşa Göre Gümüş Takı Seçimleri

07 Nisan 2021

Kombinlerin tamamlayıcısı olan ve alelade bir kıyafeti bile mükemmel şekilde özgünleştiren takılar, birbirinden farklı çeşitlerle ve tasarımlarla karşınıza çıkar. Bu zengin çeşitlilik arasından seçim yapmak ise oldukça özen gerektiren bir süreçtir.

Takı seçiminde kişinin cinsiyeti, vücut yapısı, giyim tarzı, takıyı kullanacağı yer ve karakteri kadar yaşı da önemlidir. Çocuk, genç, yetişkin olmak üzere her yaşa özel olarak tasarlanan seçenekler vardır.

Cilt Tonunuza Göre Takı Rengi Seçimi

02 Nisan 2021

Günümüzde birçok kişi birbirinden şık ve modern takılarla kombinlerini tamamlar. Sadece kadınların için değil, erkeklerin de dikkatini çeken bu tarz aksesuarlar, doğru kullanıldığında eşsiz bir görünüm elde edilmesine imkan verir. Alelade bir kıyafeti bile şıklığıyla bambaşka bir tarza dönüştüren takılar, çok çeşitli renklerde tasarlanarak beğeninize sunulur. Bu durumda ister istemez hangi renkte takıların tercih edilmesi gerektiği sorusu akılları meşgul eder.

Sedef Taşının Faydaları

07 Nisan 2021

En değerli doğal taşlardan birisi olan ve çok beğenilen sedef taşı, eşsiz güzelliğiyle hemen hemen her takı türünde kendine yer bulur. Göz alıcı yapısının yanı sıra sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Bu taşla hem estetik bir güzelliğin keyfine varabilir hem de şifalı yapısından fayda sağlayarak sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

Burçlara Göre Takı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

30 Mart 2021

Takılar, güzel görünerek iyi hissetmenin en iyi yollarından biridir. Bazen kombinimizi bütünleme rolünde, bazense anlam yüklediğimiz semboller olarak günlük hayatımıza eşlik ederler. Kişinin kendisine vereceği güzel bir ödül olmasının yanında vazgeçilmez bir hediye türüdür. Ancak her zaman nasıl bir takı tercih edeceğimiz konusunda emin olamıyoruz. İşte tam da bu nedenle, bazı yol gösterici temalar üzerinden gidebilirsiniz. Kişiliğimizi etkilediği gibi beğenilerimizi de etkilediği bilinen burçlarımıza göre takı seçimine ne dersiniz…Aşağıda hangi burcun hangi takılarla daha iyi eşleştiğini öğreneceksiniz!

Gümüş Takılarda Eskimeyen Modeller

30 Mart 2021

Gümüş takılar önceki dönemlerden günümüze kadar oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Gümüş madeninin keşfinden sonra gümüş işlemeciliği ile birlikte gümüş takılar kullanılmaya başlanmıştır. Gümüş takılar ekonomikliği ve şık görünümleri sayesinde insanların rağbet ettiği takıların başında gelmektedir.

 

Gümüş madeninin kolay işlenebilir bir maden olması sebebiyle birçok farklı tarzda gümüş takı modelleri yapılmıştır. Türk tarihi boyunca saray kadınları ve önemli devlet adamlarını da gümüş takılar kullanmıştır. Eski dönemlerde kullanılan birçok takı modeli zamanın ötesinde olup günümüze kadar gelmiştir. Eskimeyen takı modelleri ve gümüş hakkındaki kısa bilgileri aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

 

Gümüş Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

06 Mart 2021

Çoğu kişinin gözde takıları arasında yer alan gümüş, ülkemizde çok çeşitli illerden çıkarılan bir madendir. Sadece takılarda değil, farklı objelerde de kullanılan bu maden, alanında uzman sanatkârlar tarafından işlenerek beğeninize sunulur. Özellikle takı tasarımında önemli ölçüde yer alan gümüş; sadece alım sürecinde değil, kullanım esnasında da özen gerektirir.

Pırlanta Görünümlü Zirkon Taşı ve Gümüş

06 Mart 2021

Şıklığına özen gösteren kadınların gözdesi olan takılar, çok çeşitli modellerle her zevke ve ihtiyaca yanıt verir. Özellikle gönlünü pırlantaya kaptıran ama takıları konusunda çok fazla bütçe ayıramayan kadınların imdadına ise pırlanta görünümlü zirkon taşı ve gümüş gelir.

Hem güzel görünmek hem de kendilerini özel hissetmek isteyenlerin tercihi olan bu tarz takılar, birbirinden farklı modellerde tasarlanarak her tarza ve zevke uygun seçeneklerde kullanıcıların beğenisine sunulur. Farklı kombinlerin tamamlayıcısı olma konusunda başarılı olan bu ürünler, kadınların çok daha zarif, alımlı ve bakımlı görünmesini sağlar.

Şık ve modern bir duruş sergileyen zirkon taşı ve gümüş ürünleri, aynı zamanda sıra dışı ve yaratıcı tasarımlarıyla gönülleri fetheder. En sevilen doğal taşlardan biri olan zirkonun gümüşle birlikteliği sayesinde ortaya çıkan ışıltılı tasarımlar hem estetik bir duruş sergilemesiyle hem de sağlık açısından vücudu desteklemesiyle dikkatleri üzerine çeker. Siz de bu birlikteliğin ayrıcalığından yararlanabilir ve kendinizi eşsiz tasarımlarla şımartabilirsiniz.

Gümüş Takılarda Kullanılan Taşlar

03 Mart 2021

Gümüş takılar kadınların ve erkeklerin çok sık tercih ettiği süs eşyalarıdır.

Gümüş, takılarda oldukça sık kullanılan parlak ve yumuşak bir maddedir. Gümüşün kolay işlenebilen yumuşak bir yapıda olması, onun bu kadar fazla alanda eski çağlardan beri pek çok farklı alanda kullanılıyor olmasının önemli nedenlerinden birisidir.Gümüş ayrıca ışığı çok iyi yansıtır.  

Doğru Takı Seti Nasıl Seçilir

09 Şubat 2021

Doğru takı seti tercihini yapmak her ne kadar güç görünse de, takı seçimi için gerekli kriterleri göz önünde bulundurarak doğru tanımlamayı yapabiliyorsanız hiç de zor olmayacaktır. Bu kriterleri belirleyen 3 önemli ipucunu takip etmeniz yeterli.

  • Vücudunuza ilişkin görsel doneler
  • Tarzınız
  • Mizacınız

Doğru takı seti seçimi ana ipuçları bu 3 başlık altında toplansa da, alt kırılımları da göz ardı etmemek gerekiyor. Örneğin, gündelik yaşantınızın herhangi bir anında, özellikle gündüz saatlerinde tercih edilecek takı seti ile özel bir topla

1 2 3 4 5 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.