sadsad x
asdasd

Blog

Gümüş Hemen Kararır mı?

03 Şubat 2021

Gümüş takılar kadın olsun erkek olsun herkesin rahatlıkla kullanabileceği tarzlarını yansıtan özel çalışmalardır. Gümüş takılar, aksesuarlar zamanla kararma reaksiyonu verebilir. Gerçekte kararma gümüş metalin ve soluduğumuz oksijenin doğal bir reaksiyonudur.

Gümüşte, birçok şey kararmayı hızlandırabilir; hava kirliliği, suyunuzdaki mineraller (ve bu nedenle gümüş takılarınızı duşta takmak da bu süreci hızlandırabilir), bir kimya, elektrik veya üretim tesisinin yakınında yaşamak veya çalışmak, gümüş aksesuarlarda daha çabuk renk bozulmasına neden olabilecek ayrıntılardır. Ancak mücevherlerinizin kararmadan önce ne kadar güzel görüneceği konusunda kesin ve hızlı bir kural yoktur; bazı gümüş aksesuarlar  birkaç gün içinde kararmaya başlarken, diğer aksesuarlarda bu kararma haftalar veya aylar sonra görülebilir..

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, gümüşte görünen lekenin temizlendikten ve tekrar havaya maruz kaldıktan sonra saatler içinde mikroskobik olarak geliştiğini göstermiştir. Aksesuarlarınızda birkaç gün veya hafta boyunca böyle bir kararma göremeyebilirsiniz, ancak oradadır ve cilalama bezinde siyah bir kalıntı olarak görünecektir. Gümüşler sadece kararmaz aynı zamanda kahverengimsi bir renk, gri, bronz ve hatta pembemsi kahverengi renkler olarak da görünür. Nadiren yıpranmış takıları (ve varsa gümüş eşyaları) temiz tutmanın harika bir yolu, saf gümüşü tüm havası boşaltılmış veya yuvarlanmış olarak fermuarlı bir poşette saklamaktır. Önce yumuşak bir beze sarabilirsiniz. Oksijen ve dolayısıyla kararma, içeri sızmaya devam edebilir ve özellikle parçalar uzun süre depolandığında kararmaya neden olabilir, ancak işleri minimumda tutmalıdır.

EN POPÜLER GÜMÜŞ YÜZÜK MODELLERİ

03 Şubat 2021

Yüzük çok eski yıllardan beri en çok tercih edilen aksesuarların başında geliyor. Yüzük için sonsuzluğun en bilinen simgesi diyebiliriz. Özellikle kullanıcılar için manevi yönden büyük önem taşıyan yüzükler son zamanlarda fiyat-değer kombini ile önem arz etmektedir.

Erkeklere nazaran kadınların daha çok tercih ettiği bir aksesuar olan yüzük, eskiden sınırlı modelde üretilirken, çağın dinamikleriyle beraber farklı modelde ve farklı ebatta üretilir oldu. Eskiden daha sade modeller tercih edilirken, modanın geldiği nokta ile yüzük, yerini daha gösterişli modellere bıraktı.

Altın, pırlanta veya elmas gibi değerli taşlar yüzüklere eşlik etmeye başladı. Evet ciddi bir kesim bu tarz pahalı yüzükleri tercih etse bile hala ciddi bir kesim de adeta kendileri için vazgeçilmez olan gümüş yüzüklerle olan bağını korumaya devam ediyor.

1 2 3 .... 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.